Doprovodné akce Střediska přírodovědců ke Dni Země 2017

338
views

Organizátoři ostravských Dnů Země před jejím vlastním konáním připravují pro ostravské školy doprovodný, environmentálně zaměřený program.

Pomáhám přírodě a poznávám ji

Středisko volného času Korunka, Ostrava-Mariánské Hory již tradičně připravilo pro předškoláky z mateřských škol program „Pomáhám přírodě a poznávám ji“, která se letos zaměřuje na téma „Zdravá příroda – zdravý člověk“. Děti se tak budou moci seznámit nejen s bylinkami, léčivkami, ovocem a zeleninou z místních zdrojů, zdravými nápoji a potravinami nebo také výrobky z medu, včelami a jejich významem v přírodě.

Více zde: 2017-Den-Země-Pomáhám-přírodě-a-poznávám-ji.doc

Poznej své okolí

Další z doprovodných programů Střediska volného času Korunka, Ostrava-Mariánské Hory je určen základním školám. Cílem tohoto programu je poznat a navštívit zajímavá místa v Ostravě a okolí buď samostatně pod vedením svého učitele, nebo je možno domluvit program s odborným průvodcem. Tematicky je i tento program zaměřen na téma „Zdravá příroda – zdravý člověk“.

Pro nejaktivnější třídu/třídy/ je určen poznávací výlet (červen 2017) a věcné ceny, účastnické listy, volné vstupenky pro vylosované třídy nebo drobné odměny.

Více zde: 2017-Den-Země-Poznej-své-okolí.doc

Další informace o doprovodných programech sdělí pracovníci Střediska přírodovědců Střediska volného času Korunka, Ostrava-Mariánské Hory, příspěvková organizace:

Mgr. Marie Kociánová,
Středisko volného času Korunka, Ostrava-Mariánské Hory, příspěvková organizace
Středisko přirodovědců
Čkalovova 10/1881,708 00 Ostrava-Poruba
E marie.kocianova@svc-korunka.cz
T 599 527 321