Ukliďme svět, ukliďme Česko!

252
views

V sobotu 8. dubna se můžete zapojit do kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko! ZO ČSOP Alces Vás zve, abyste se připojili k úklidu Národní přírodní rezervace Polanská niva. Sraz účastníků úklidu je v 9:00 hod. na autobusové zastávce MHD Dolní Polanka.

Základní ochranné pomůcky (rukavice) jsou zajištěny díky finanční podpoře statutárního města Ostravy. Vhodný oděv, obuv, dobrou náladu a případně fotoaparát si vezměte s sebou. Likvidaci nasbíraného odpadu zajišťuje společnost OZO Ostrava.

Dobrovolníci ze ZO ČSOP Alces s myslivci a hasiči ze Svinova již likvidovali odpaky u Přírodní rezervace Polanský les a studenti Střední průmyslové školy z Ostravy Vítkovic posbírali v Přírodní rezervaci Rezavka 8 pytlů plastů.

Důležité!

  1. Chcete se do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zapojit jako organizátor akce a jste právnickou osobou? Nezapomeňte kontaktovat společnost, kde chcete nasbíraný odpad odložit a ověřit si podmínky, za jakých tak můžete učinit.
  2. Rozhodli jste se uklízet v přírodě, lese, zvláště chráněném území? Berte ohledy na jejich obyvatele. Je jaro a živočichové přivádí na svět své potomky! V rezervacích se pohybujte pouze po vyznačených cestách. Jste-li organizátorem akce a budete odvážet nalezený odpad, ověřte, zda nepotřebujete povolení k vjezdu!

 

Více informací o kampani na www.uklidmecesko.cz/.