V neděli začíná kampaň Nech auto doma!

290
views

V neděli 18. prosince začíná v Ostravě kampaň Nech auto doma na podporu většího využívání alternativních způsobů dopravy (MHD, kolo, chůze).

Ať už jezdíme autem, na kole, městskou hromadnou dopravou nebo chodíme pěšky, volba je vždy na každém z nás. Každodenním rozhodováním o tom, jaký způsob přepravy zvolíme, ovlivňujeme zdraví své a svých blízkých, kvalitu ovzduší, které dýcháme i naplněnost vlastní peněženky.

Jaké jsou výhody či nevýhody jednotlivých dopravních prostředků? Proč dát přednost raději tramvaji před automobilem? I na tyto otázky chce odpovědět aktuálně běžící projekt Zdravě po Ostravě. V neděli 18. prosince se v Ostravě uskuteční v jeho rámci den s názvem Nech auto doma! Akce potrvá od 10 do 18 hodin a má motivovat občany k využívání jiných způsobů dopravy, než je osobní automobil.

Hlídky projektu Nech auto doma budou oslovovat občany s poděkováním za pozitivní postoj k čisté dopravě, např. pro cestující ve vozidlech MHD a podobně upozorňovat i řidiče automobilů na prospěšnost změny způsobu dopravy (např. při vystupování na parkovišti). Budou se orientovat na předem vytipovaná místa s výskytem cestujících MHD a řidičů osobních automobilů (zastávky MHD, parkoviště). Dále se také bude „hlídka“ pohybovat po centru Ostravy v oblasti Masarykova náměstí, s cílem oslovit co největší skupinu lidí.

Kampaň Nech auto doma je součástí projektu Zdravě po Ostravě, kterou realizuje město Ostrava.


Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky a Ministerstvem životního prostředí
www.sfzp.cz      www.mzp.cz